FRAKSİYONEL LAZER

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazer cildin üst ve alt tabakalarında etkili olan, anti-aging, kırışıklık, akne ve yara gibi izlerle birlikte yaşa bağlı ortaya çıkan cilt sorunlarının tedavisinde nokta atışı yaparak tedavi etme ve iyileştirme özelliğine sahip bir uygulamadır.

Özellikle üst deride oluşan sivilce izlerinin tedavisinde fraksiyonel lazerden yararlanılır. Bunun dışında yara, yanık, ameliyat izi, vücut çatlakları gibi sorunlarda da fraksiyonel lazer etkilidir.

Nasıl uygulanır?

Bu uygulamada daha çok CO 2 karbondioksit fraksiyonel lazer kullanılır. Karbondioksit lazer son yıllarda cilt tedavilerinde önemli bir yer tutmaktadır. Ciltte olumlu etkiler yaratabilen, teknik özelliğinden dolayı ciltte daha derin tabakalara inebilen bir lazer türüdür.

Fraksiyonel lazerler, deriye lazer ışığını minik çaplı sütunlar halinde gönderir. Lazer ışınları deride ısı hasarı yaratır. Bu sütun halindeki hasar alanlarının etrafındaki deri alanları sağlam kalır. Isı hasarı görmüş alan, etraftaki sağlam deriden gelen hücrelerle hızla onarılır. Bu sayede cildin yenilenmesi sağlanmış olur.

Kaç seans yapılması gerekir?

Seans sayısı ciltteki şikayetin durumuna göre değişmekle beraber, genelde en az 3-5 seans yapılır. Seans aralıkları 3-8 hafta arasında olabilir. Uygulama esnasında bazı hastalarda rahatsızlık hissi olabilir. Lokal anestezik kremler ile rahatsızlık hissinin giderilmesi mümkündür. İşlem sonrası ciltte hafif kızarıklık olabilir ancak 3-7 gün içinde azalarak geçer.

Etkisi ne zaman görülür?

Fraksiyonel lazer sonrası ödeme ve kolajen kısalmasına bağlı ani düzelme görülmesine rağmen asıl etkilerin görülmesi üçüncü aydan itibaren olur. İşlemin tam olarak sonuçlarının ortaya çıkması için 6. ayı beklemek gerekir.

Başka yöntemlerle birlikte kullanılabilir mi?

Fraksiyonel lazerin önemli avantajlarından biri de başka uygulamalarla kombine edilebilmesidir. PRP, mezoterapi, dolgu gibi yöntemlerle birlikte kullanılarak iz, kırışıklık ve sarkma tedavilerinde daha etkili sonuçlar alınması mümkündür.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.