DÖVME SİLME

Dövme Silme

Dövme silme işleminde Q switch patentli bir ND Yag lazer ile çalışılmaktadır. Dövmenin yapılış tarzı ve kullanılan boyanın kalitesine bağlı olarak seasnların sonunda dövme tam veya tama yakın silinmiş olur.

İşlem nasıl yapılır?

Dövme silme işlemi öncesinde anestezik krem uygulanır. Lazer deriye zarar vermeden cilt altındaki pigmentlere atış yapar. Oluşan ses ve ışığın etkisiyle pigmentler parçalanır. Vücudun savunma sistemi küçük parçalara ayrılmış dövme pigmentlerini daha kolay yutar ve yok eder.

Merkezimizde önce fraksiyonel lazer ile dövme yapılmış bölgenin üzerindeki deriyi hafifçe kaldırıp arkasından Q switch lazer uygulanmaktadır. Böylece pigmentin olduğu yere çok daha hızlı ulaşılmış olur. Bu şekilde kombine işlem yapılması daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

Kaç seans uygulanması gerekir?

Çoklu seans gerektirir. Ortalama 5-10 seans aralığındadır. Seans sayısını, dövme yapılırken uygulanan boya miktarı ve cinsi ile dövmenin amatör veya profesyonel olması belirler. Çoklu seanslar da uygulama aralığı ortalama 6-8 hafta olacak şekilde derinin iyileşme zamanına göre belirilenir. Uygulama sonrası 48 saat işlem yapılan bölgeye su değdirilmemesi, önerilen tedaviye uyulması önemlidir.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.