DİŞ ESTETİĞİ

Diş Estetiği

Diş estetiği ya da diğer bir adıyla gülüş estetiği, kişilerin daha iyi bir görünüm ve daha güzel bir gülümseme için sık sık başvurduğu diş tedavisi uygulamaları arasındadır. Dişteki kusurlu noktalara özel çözümler üretilerek yapılan diş estetiği uygulaması, kişilerin sosyal hayatını olumlu yönde etkilediği gibi yaşam kalitesini de artırır. Zaman zaman gülüş tasarımı olarak da anılan bu yöntem, diş kusurlarını geride bırakarak günlük hayatta rahatlıkla gülümsemek için en ideal tercihlerden biridir. Dişlerde bakımlı, temiz ve sağlıklı bir görünümün elde edilmesini sağlar.

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği, dişlerin genel görünümündeki çarpıklıklar, boşluklu diş araları, sararmalar gibi diş kusurlarına özel çözümler geliştirilerek yapılan tedavilerin genel adıdır. Gülüş tasarımı ya da gülüş estetiği olarak da anılan bu tedavi uygulamaları ile kişilerin istediği sağlıklı, bakımlı ve estetik diş görünümü kısa sürede sağlanmış olur.

Tek Seansta Diş Estetiği!

Kliniğimizde diş estetiği uygulamalarının bir günde ve tek seansta tamamlanmasına olanak sağlayan teknolojiler mevcuttur. Sistemde diş ölçüsü hazırlığının hemen ardından dijital kamera sayesinde alınır ve aynı anda bilgisayar ortamına 3D olarak aktarılır. Hekim yeni diş görünüşünü hasta ile birlikte 3D ortamda belirler. Ardından yeni dişler cihaz tarafından özel porselen bloklardan kazınarak hazırlanır.

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş estetiği nasıl yapılır sorusunun tek bir cevabı olmamakla birlikte gülüş tasarımı yani diş estetiği uygulamalarında en sık başvurulan yöntemler şunlardır:

  • Lamina porselen (diğer bir ismiyle yaprak porselen) uygulaması
  • Tam seramik diş kaplama
  • Porselen diş dolguları

Lamina Porselen (Yaprak Porselen) Uygulaması Nedir?

Lamina porselen uygulaması, özellikle ön dişler için yapılan ve bu dişleri hem şekil hem duruş hem de renk bakımından pozitif yönde değiştiren bir estetik yöntemidir. Dişlere estetik bir görünüm kazandıran lamina (yaprak) porselen uygulaması ile bakımlı, temiz, doğal ve sağlıklı görünen dişler elde etmek mümkündür. Gülüş estetiği veya diş estetiği uygulamalarında en sık kullanılan yöntemler arasında olan lamina porselen uygulaması, çok kısa sürede gerçekleştirilebilen bir estetik yöntemidir.

Lamina Porselen (Yaprak Porselen) Uygulaması Nasıl Yapılır?

Teknolojik imkanlardan yararlanılarak 3D tasarım ile hazırlanır ve kalıcı işlem yapılmadan önce kişiye dişlerin nasıl görüneceği somut bir şekilde gösterilir. Böylece hiçbir riske girmeden işlem sonrasında dişlerin nasıl görüneceği belirlenmiş olur. Yapıştırma aşaması da oldukça kısa süren bu gülüş estetiği uygulamasındaki en önemli nokta, kullanılan malzemenin kalitesidir.

Tam Seramik Diş Kaplama Nedir?

Tam seramik kaplama, metal malzeme kullanılmadan dişlerdeki çürük, kırık, çatlak ya da sararma gibi sorunların çözümünde sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. Metal malzeme içermeyen bu yöntem, estetik görünümünü uzun süre korur.

Gülüş estetiği veya diş estetiği uygulamaları ile siz de sağlıklı, temiz ve bakımlı dişlere sahip olabilirsiniz. Esteworld’ün 25 yıllık tecrübesi ve uzman kadrosu sayesinde ortaya çıkan binlerce mutlu gülümseme arasına katılın, gülüşünüzü gösterin!

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.