DİŞ BEYAZLATMA

Diş Beyazlatma

Sağlıklı ve estetik görünen bir gülümseme için sıklıkla başvurulan yöntemlerden biri diş beyazlatma uygulamasıdır. Hem ağız sağlığını hem de kişilerin sosyal yaşamındaki özgüvenlerini oldukça pozitif etkileyen bu uygulama, daha temiz ve bakımlı bir görünümün ilk adımlarından biridir.

Diş sararması nasıl geçer sorusunun en sık tercih edilen çözümleri arasında diş beyazlatma yöntemleri gösterilebilir. Dişlerde zaman içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan sararmaları ve lekeleri temizlemenin en etkili yollarından biri olan diş beyazlatma, oldukça kolay ve kısa sürede sonuç veren bir uygulamadır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, diş hekiminin genel bir ağız muayenesi sonrasında kişi için en uygun yöntemi belirleyerek gerçekleştirdiği estetik bir işlemdir. Bu yöntemler arasında su bazlı jeller ile yapılanlar ve lazer kullanılarak gerçekleştirilenler gibi birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Diş beyazlatma yöntemleri, diş hekimleri tarafından uygulanır. Bu işlem için kullanılan bazı yöntemlerde ise kişiler, hekim kontrolünde jelleri kendileri de uygulayabilir.

Diş Beyazlatma Ne Kadar Kalıcı?

Diş beyazlatma uygulamasının etki süresi 1- 3 yıl aralığında olabilir. Bu süre çoğunlukla kişilerin diş bakımına gösterdikleri özene göre azalıp artabilir. Diş beyazlatma işlemi sonrasında günlük diş bakımının aksatılmadan devam ettirilmesi sayesinde dişlerin beyaz kalma durumu yıllarca sürebilir.

Diş beyazlatma kalıcı bir işlemdir fakat tıpkı dişlerin zaman içerisinde yiyecek - içecek faktörlerinden etkilenerek sararması gibi beyazlatma işlemi yapılan dişlerde de ağız bakımı ihmal edilirse sararmalar yeniden görülebilir.

Diş Beyazlatma Faydalı mı?

Diş beyazlatma faydaları arasında en çok öne çıkan, kişinin sosyal yaşamına olan olumlu anlamdaki katkılarıdır. Sararmış ve lekeli dişler, günlük hayatta kişilerin ruh hallerini negatif olarak etkileyebilir. Gülümsemekten çekinme, konuşurken ağzını kapatma refleksi gibi kişiyi rahatsız edebilecek birçok duruma sebep olabilir. Diş beyazlatma işlemi sayesinde çok kısa bir sürede temiz, sağlıklı ve bakımlı görünen dişlere sahip olmak mümkün olduğundan, bu işlemi yaptıran kişilerin de hem mental hem de durumlarında faydalı etkiler görülmektedir.

Diş estetiği ya da gülüş estetiği uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alan diş beyazlatma işlemi, ağız temizliği bakımından da faydalı etkiler gösterebilmektedir. Ayrıca diş beyazlatma uygulaması yaptıran kişilerin, işlem sonrasında ağız bakımlarına çok daha özen gösterdikleri ve bu sayede ağız ve diş sağlığının olumlu anlamda etkilendiği söylenebilir.

Diş Beyazlatmanın Zararı Var mı?

Diş beyazlatma zararlı mı sorusunun en genel cevabı ‘’hayır’’dır ancak ağız içerisinde farklı problemler varsa diş beyazlatma işlemi yapılamayabilir. Bunun kararını verebilmek için hekiminiz, beyazlatma işlemi yapmadan önce genel bir muayene gerçekleştirir. Bu muayene sonucunda ağız sağlığı üzerinde diş beyazlatmanın zararları olup olmayacağı anlaşılır.

Kliniğimizde kullanılan diş beyazlatma yöntemlerinde ağız sağlığına öncelik verildiğinden bu işlemin herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur. Uzman doktorlarımız tarafından yapılan diş beyazlatma uygulamalarının öncesinde genel bir muayene yapılarak ağız ve diş yapısına en uygun beyazlatma yöntemleri belirlenir. Eğer çürük, diş çekimi veya benzeri nedenlerden dolayı diş beyazlatma işlemi yapılamıyorsa istenen görünümü sağlayacak farklı alternatifler (kaplama vs.) önerilebilir.

Diş Beyazlatma Ağrı Yapar mı?

Diş beyazlatma acılı veya ağrılı bir uygulama değildir. Hatta diş beyazlatma işlemi sırasında ağızda rahatlama ve ferahlık hissi baskındır. Ancak diş beyazlatmanın gerçekleştirildiği gün ve bunu takip eden 1 - 2 gün boyunca dişlerde, sıcak ya da soğuk besinlere karşı hassasiyet görülebilir.

Diş Beyazlatma İşlemi Uzun Sürer mi?

Diş beyazlatma işleminin klinikte gerçekleştirilen kısmı ortalama 1 - 2 saat gibi bir sürede tamamlanır. Sonrasındaki birkaç gün ise doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda evde bazı uygulamalar yapmanız gerekebilir. Diş beyazlatma fiyat bilgileri, tercih edilen beyazlatma yöntemi ve uygulanacak işlemlere göre değişiklikler gösterebilir.

Diş sağlığı ve estetiği ile ilgili etkili çözümler arıyorsanız siz de Esteworld’ün 25 yıllık tecrübesi ve profesyonel ekibiyle tanışarak diş sorunlarınızı geride bırakabilirsiniz. Hijyen, konfor ve sağlığın ön planda tutulduğu kliniklerimizde, son teknoloji cihazlarımız ve uzman kadromuzun desteğiyle rahat rahat gülümseyin!

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.