ALTIN İĞNE

Altın İğne Scarlet ( Fraksiyonel Radyofrekans )

Halk arasında “altın iğne” olarak bilinen Fraksiyonel Radyofrekans yöntemi, cerrahi olmayan bir tedavi şeklidir. Cilt yüzeyindeki birçok sorunun çözümü için kullanılır. Genç yaşlarda akneden sonra oluşan çukurluklar ve pigmentasyonar lekelerle ilgili olarak tedavi olanağı sunar. Orta ve ileriki yaşlarda ciltteki kırışıklıklar ve elastikiyet kayıpların tedavisinde kullanılır. Birden çok işlemin sinerjisine dayandırılan cihazı ameliyatsız yüz germe ve ameliyatsız iz tedavi etme cihazı olarak da tanımlamak mümkündür.

Altın iğne nasıl uygulanır?

Altın iğne, ciltteki ince kırışıklıkları azaltmada, lekelerin ve aknelerin tedavisinde ve cildi genel olarak yenilemede etkili olan bir yöntemdir. Yüzde, dekolte bölgesinde sıkılaşma sağlar. Vücutta ve ellerde de uygulanır.

Cihaz, mikro iğneleme prensibi ile çalışır. Cihazın ucunda bir prop bulunur. İşlem yüzde yapılacak ise yüze uygun, vücutta yapılacak ise vücuda uygun prop takılır. Propun ucuna her hasta için yeni açılan ve işlem sorasında atılan 25 tane altın iğnesi olan başlık takılır. Bu başlıklar ekranda ayarlanan derinliklere kadar cilde girerler. Ne kadar derine girilirse o kadar çok kolajen uyarılmış olur.

İğneleme esnasında radyo frekans enerjisi de verilir. Altın iğne öncesinde üretilen cihazlar iğnenin ucundan radyo frekansı verirdi. Altın iğne cihazı iğnenin tüm şaftı boyunca radyo frekans verir. İğnenin bütün gövdesinin etrafından verdiği için, cilde girerken hem epidermis üst, hem supdermis hem de daha derin dermal dokulara radyo frekans enerjisi vermek mümkündür. Her tabakaya nüfus ettiği için cilde 3- 4 boyutlu bir yenileme yapar.

Bu cihaz ile cildin sıkılaşması için en çok gerekli olan hyaluronic asit ve elastin üretimi de tetiklenir. Bu sayede daha sağlıklı, daha dinç ve parlak görünen bir cilde ulaşılır.

İşlem ağrı yapar mı?

İşlem öncesinde lokal anestezik sürüldüğü için bir ağrı ya da ciltte kızarıklık olmaz. Ameliyathane ortamına gerek kalmaksızın klinik ortamda da hastalara rahatlıkla uygulanır. İşlem sonrasında hasta günlük yaşamına geri döner.

İşlem süresi ne kadardır?

Süre, işlem yapılacak alana göre değişir. Sadece yüz çalışılırsa bir saat, yüz ve boyun bir arada çalışılırsa bir buçuk saat, yüz, boyun ve orta dekolte çalışılırsa 2 saat sürer. Prensip olarak tek seansta 2 saatten daha uzun bir süre çalışılmaz.

Hangi hasta grubuna uygulanabiliyor?

Hem gençlerde, hem orta yaşlarda, hem de ileriki yaşlarda kullanılabilen geniş bir skalası olan bir cihazdır. Genç hastalarda daha çok akne izi ve ameliyat izlerinin tedavisinde kullanılır. Scarlet, lazer ve liposuction tedavileri sonrasında ve gebelik ertesinde cildi sıkılaştırmak amacıyla da kullanılır. Selülit mezoterapisi sonrasında bir 3- 4 seans altın iğne uygulaması yapılarak selülitli alan tamamen temizlenir ve cilt toparlanır.

Altın iğne uygulaması kaç seans yapılır?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle bir ay aralıklarla 3 seanslık bir uygulama yeterlidir. Kadın, erkek farkı gözetmeksizin her mevsimde uygulama yapılır. Kırışıklık tedavisinde mezoterapi ile kombine edilir.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.