İğneli Epilasyon
Anasayfa Diğer Hizmetlerimiz İğneli Epilasyon
Ücretsiz Muayene İçin
Formu Doldurun!
Lazer Epilasyon
İlgili Yazılar

İĞNELİ EPİLASYON

İğneli epilasyon, kıl köklerinin çok zayıf elektrik akımı ile yok edilmesi prensibine dayanan ve çok uzun yıllardan beridir uygulanan bir epilasyon yöntemidir. Uygulama, kıl köklerinin yapısı ve kalınlığına uygun türde ve kalınlıkta yumuşak bir iğne ile yapılmaktadır.

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, bazı lazer epilasyon uygulamalarında sonuç alınamayan ince, açık renkli, beyaz tüyler de dahil olmak üzere tüm kıl tiplerine uygulanabilir. Seans sayısı kişinin kıl yapısına ve yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

Sterilizasyon tüm sağlık uygulamalarında olduğu gibi iğneli epilasyon uygulamasında da en önemli konudur. Kullanılan iğneler kişiye özel ve tam steril olmalıdır. Uygulamanın tüm sağlık koşullarını yerine getirmiş bir merkezde uzman kişilerce yapılması gerekir.

İğneli epilasyon sonrası hafif kızarıklıklar yaşanması normaldir. 24 saat süre ile herhangi bir kozmetik ürünü uygulamamak faydalı olacaktır. Uygulama yapılan bölgenin 2 gün süre ile su ile temasından kaçınmak gerekir.

İğneli Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

İğneli epilasyon, hamilelere, şeker hastalarına, enfeksiyonu olanlara, kanser hastalarına, bazı cilt hastalıklarına, bazı varisli hastalara, kalp pili kullananlara, bulaşıcı hastalıkları olan kişilere ve işlemde kullanılacak malzemelere alerjisi olan kişilere uygun değildir. Uygulama öncesi kişi uzman tarafından muayene edilerek işlem yapılmaktadır.

Önemli Not

İğneli epilasyon fiyatları uygulama süresine ve işleme göre hesaplanmaktadır. Epilasyon fiyatları ve işlem detayları ile ilgili uzmanlarımızla görüşmek için bilgi formunu dolurunuz!

Lazer Epilasyon
İlgili Yazılar
Esteworld Call Center
SİZİ ARAYALIM!
Esteworld Call Center
BİZİ ARAYIN!