LPG

LPG Yöntemi ile Zayıflama

LPG (endermoloji) yöntemi, bölgesel zayıflama, vücut şekillendirme ve selülit tedavisinde etkin şekilde kullanılan, cerrahi olmayan bir medikal estetik uygulamasıdır. Spor veya diyete rağmen kilo veremeyen, kilolu olmamasına karşın bölgesel yağlanma sorunu yaşayan kişilerin tercih ettiği LPG, dokuların vakum yöntemiyle sıkıştırılması ve hedef bölgedeki kan dolaşımının hızlandırılması yoluyla yağ hücrelerinin küçültülerek cildin sıkılaştırılması prensibine dayanır.

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar vermesi nedeniyle günümüzün en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan LPG teknolojisi, farklı doku katmanlarına etki ederek cildin esnemesini sağlar. Uygulamaya adını veren LPG cihazının iki rulodan oluşan vakumlu özel başlığı, bağ dokulara masaj yaparak kan dolaşımını düzenlerken deri altındaki sıvı akışını da destekler. LPG uygulaması lenfatik dolaşım ve metabolik sıvı akışının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur. Böylelikle bölgedeki yağ hücreleri küçülür, normal şekil ve boyutuna yeniden kavuşur. Bu durum amaçlandığı gibi bölgesel zayıflama sağlarken bağ dokusunun, yağ hücrelerinin yarattığı baskıdan kurtulması sayesinde selülitleri de ciddi ölçüde azaltır. LPG yöntemiyle 2 ila 10 cm arasında incelme ve bölgesel zayıflama sağlanırken dokulardaki kolajen ve elastin üretimi de tetiklenir. Cilt sıkılaşıp toparlanır ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

LPG, öğle arasında yaklaşık 30 dakika içinde gerçekleştirilebilen, acısız, güvenli, sağlıklı ve konforlu bir bölgesel zayıflama uygulamasıdır. Kişiyi günlük yaşamdan koparmadan her mevsim rahatlıkla yapılabilen ve etkisini ilk seanstan itibaren belirgin bir biçimde gösteren LPG, bu artılarıyla günümüzün en çok tercih edilen selülit tedavisi ve zayıflama yöntemlerinden biridir.

LPG yöntemi nasıl uygulanır?

Diyetisyen tarafından gerçekleştirilen konsültasyon sırasında kişinin vücut kitle indeksi, kas- yağ oranı tespit ediliyor. Bölgesel zayıflama isteyen kişinin vücut yapısı ve yağ oranı LPG yöntemi için uygunsa seans sayısı ve aralıkları belirleniyor. Ardından kişiye, özel bir vücut çorabı giydiriliyor. Hedef bölgelere LPG cihazıyla masaj etkisi yaratan bir vakum uygulaması yapılıyor. İşlem, neredeyse hiç acı hissedilmediği için klinik ortamda, anestezi yapılmadan gerçekleştiriliyor. Eğer ihtiyaç varsa aynı seansta birden çok bölgeye uygulama yapılabiliyor.

Gözde zayıflama yöntemlerinden biri olan LPG, yaklaşık yarım saat içinde tamamlanıyor. İlk seans sonrasında uygulama alanında hafif de olsa bir morarma görülebiliyor. Haftada 3-4 kez tekrarlanabilen LPG uygulaması, kişinin vücut yapısına ve ihtiyacına göre değişmekle birlikte ortalama 6 ila 12 seansta tamamlanıyor. Seans sayısı ve sıklığı vücut kitle indeksi doğrultusunda diyetisyen tarafından belirleniyor. Seanslar tamamlandıktan sonra kişinin vücut analizi yeniden yapılıyor. Böylelikle hem uygulamanın etkinliği hem de gelinen nokta net bir biçimde görülüyor.

LPG uygulaması sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

LPG uygulaması sonrasında işlemin yapıldığı alanda çok hafif bir morarma oluşabiliyor. Ancak bu durum kısa zaman içinde kendiliğinden geçiyor. Kişi LPG yaptırdıktan sonra rahatlıkla günlük hayatına dönebiliyor. Uygulama süresince kişinin diyetine dikkat etmesi ve düzenli olarak spor yapması, hedeflenen sonuçların sağlıklı bir biçimde alınması açısından büyük önem taşıyor.

Kimler LPG uygulaması yaptırabilir?

LPG; ileri düzeyde varis problemi olanlar, hamileler, epilepsi ve kanser hastaları hariç yasal olarak 18 yaşından büyük olan herkese uygulanabiliyor.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.