Robotik Saç Cerrahisi
Anasayfa Saç Ekimi Hizmetleri Robotik Saç Cerrahisi

ROBOTİK SAÇ CERRAHİSİ

Robotik saç cerrahisi, dünyanın sayılı merkezlerinde bulunan saç ekim robotu aracılığı ile temin edilen sağlıklı saç köklerinin kişiye manuel olarak ekilmesi işlemidir.

Diğer saç ekim işlemlerinde olduğu gibi, bu işlem de anestezi altında uygulanır. Donör bölgenin hazırlanma aşamasından sonra saç ekimi robotu seçilen bölgede kök toplama işlemine başlayarak, saç köklerine zarar vermeden kontrollü bir şekilde özel haznesinde kökleri biriktirir. Robot işlem yaparken, bilgisayar başındaki operatör de gerekli görülmesi durumunda saç ekim robotuna müdahalede bulunabilir. Operatörün müdahale etmediği durumda robot alacağı saç köklerini otomatik olarak algılar, bir sonraki adımda hangi kökü alacağını kendisi otomatik olarak belirler.

Yüksek çözünürlüklü dijital görüntüleme sistemi her bir foliküler birimin görüntüsünü saniyede 50 kat büyüterek uzaklık parametrelerini günceller. Saç ekim robotunun tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise saç köklerini ekerken mevcut sağlıklı saçları koruyarak ekim yapılmasıdır.

Robotik saç cerrahisi

Saç Ekim Robotu Nasıl İşlem Yapar?

Robot ile enseden saç kökleri alınırken cihazın başlığındaki kamera cilt altını görüntülemektedir. Bu nedenle en sağlıklı kıl kökleri %99'a yakın hasarsız alınabilmektedir. Saç ekilmeden önce de simülasyon çalışması yapılmaktadır. Saç ekim robotu, ekilecek alanın santimetrekaresini hesaplayarak eşit dağılımı sağlar. Robot; ihtiyaca, sayıya ve sıklığa göre kanalları açar.

Robotik Saç Ekimi Sonrası

Robot ile yüzde şişme ve morarma görülmez. Saç ekimi yapılırken cilt altına sıvı verilmez. Saç ekimi sonrası yara iyileşimi hızlıdır. Saç alınan bölgede iz minimum derecededir. Ekilen saçların %90'dan fazlasının tuttuğu ve çıktığı gözlemlenmiştir.

Önemli Not

İlgili yasa gereğince saç ekimi operasyonları ile ilgili öncesi ve sonrası fotoğrafları yayınlayamıyoruz. Form doldurarak yapılan operasyonlar ile ilgili talepte bulunabilir geniş bilgi alabilirsiniz.

Esteworld Call Center
SİZİ ARAYALIM!
Esteworld Call Center
BİZİ ARAYIN!