Prp Destekli Saç Ekimi
Anasayfa Saç Ekimi Hizmetleri Saç Ekimi PRP Destekli Saç Ekimi

PRP DESTEKLİ SAÇ EKİMİ

İnsan vücudunda yer alan kan %50-60 oranında plazma içermektedir. Plazma yapısında su içerir ve sıvı formdadır. Kanı oluşturan hücreler kısmında ise alyuvar, akyuvar ve trombosit adı verilen 3 temel hücre vardır.

Trombositler kanda pıhtılaşmayı sağlamaktadır. Kan damardan dışarı çıkıp dış ortamla temas ettiğinde pıhtılaşma işlemi başlar.Pıhtılaşma olmaması kan akışının durmaması sonrasında hayati tehlikeye sebep olabilir. Trombositlerin oluşturduğu tabaka yara iyileşmesinde rol oynar ve yeni doku oluşumuna katkıda bulunur. Trombositlerin bu etkisi artık birçok tedavi için kullanılmakta olan bir yöntemin kaynağı olmuştur. FDA onayı ile Amerika'da kullanılan yöntem Türkiye'de de birçok alanda kullanılmaktadır.

PRP Destekli Saç Ekimi

100-150 cc. civarında kan özel bir işlemden geçirelerek trombositten zengin plazma ayrıştırılır ve tedavi edilmek istenen bölgelere enjekte edilir. Bu işlem sonrasında bu bölgenin hücrelerini aktif hale getiren iyileştirici ve tamir edici salgı sayesinde kök hücre göçü oluşur. Yeni gelen hücreler kollajen sentezini artırır ve dokunun iyileşmesi sağlanır.

PRP teknolojisi saç tedavilerinde özellikle saç dökülmelerine karşı kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra artık PRP Destekli Saç Ekimi yöntemi ile saç ekimi işleminde de olumlu sonuçlar vermektedir.

Saç ekimi esnasında saç kökleri nakil için PRP'li özel bir solüsyonda bekletilerek canlılıklarını korumasına katkıda da bulunulmaktadır.

PRP'nin saç ekimi sonrası iyileşme sürecini de kısalttığı bilinmektedir.

Önemli Not

İlgili yasa gereğince saç ekimi operasyonları ile ilgili öncesi ve sonrası fotoğrafları yayınlayamıyoruz. Form doldurarak yapılan operasyonlar ile ilgili talepte bulunabilir geniş bilgi alabilirsiniz. Saç ekimi merkezlerimizde uygulanan PRP destekli saç ekimi işlemi ile ilgili daha fazla detay ve saç ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için "bilgi formu" aracılığı ile uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Esteworld Call Center
SİZİ ARAYALIM!
Esteworld Call Center
BİZİ ARAYIN!