MİLİA TEMİZLİĞİ

Milia Temizliği

Milia, genellikle gençlerde görülür ancak nadiren de olsa ileri yaşlarda da rastlanabilir. Miliayı bir yağ topçuğu gibi düşünmek mümkündür. Cildin üstündeki tabaka çok kalınlaşır ve cilt gözenekleri kapanırsa gözeneklerin içinde biriken yağlar, açabilecekleri bir kanal bulamaz ve cilt yüzeyinde sarı, beyaz birikintiler halinde görünmeye başlar. Bunlar çok fazla olduğunda miliazis adını alır ve görüntüsü rahatsız edici olabilir.

Nasıl tedavi edilir?

Öncelikle kişiye cilt bakımı yaptırması önerilir. Ancak bazen cilt bakımı yeterli olmaz. Cilt bakımının yeterli olmadığı durumlarda hekimin küçük bir enjektör veya minik bir bistüri ucuyla steril şartlarda lezyonu açıp boşaltması gerekir.

İşlem öncesinde anestezik krem sürülür. Daha sonra milia temizliği işlemi yapılır. Sonrasında kişi uygun reçete ve ev ürünü yardımı ile tedavisi ile evine gönderilir. İz bırakmadan çalışmak önemli olduğundan doğru uzmandan yardım almak gerekir. Sonrasında minik kabuklanmalar yaşanır, bunlar bir süre sonra geçer.

Sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Milia temizliğinin ardından cilt kendini toparladıktan sonra 20 gün aralıklarla düzenli bir cilt bakımı önerilir. Daha çok yağlı ciltlerde görüldüğünden yağlanmayı azaltıcı ürünler kullanılması önemlidir. Yağlanmayı kontrol altına alan karbon peeling yapılması da tavsiye edilir. Eğer kişi arzu ederse Scarlet S ( altın iğne radyo frekans ) ile cilt altındaki sebum üreten kanalları baskılamak da mümkündür. Kısacası Milia temizliği kombinasyon tedavilere de açık bir işlemdir.

İşlem kaç seans yapılır ve ne kadar sürer?

İşlem tek veya 2 seans yapılır. Bu hastanın durumuna göre de değişiklik gösterir. İşlem yaklaşık 30 dakkika veya 45 dk sürmektedir.

Etkisini ne kadar korur?

Etkisi hastanın tükettiği yiyecek ve içeceklere göre değişir. Ama ortalama 3 ay gibi bir süre etkisini göstermektedir.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.