İPLERLE YÜZ ASKILAMA

İplerle Yüz Askılama

Yaşlılığın ve yerçekimin etkisi ile yüzde olan değişiklikler insanların fiziki görünümlerinin yanısıra psikolojilerini de etkilemektedir. Kişiye yorgun bir görünüm vermekte, mutsuz görünmelerine sebep olmaktadır. Kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesi de kişiyi bu soruna karşı çözüm arayışına götüren etkenlerdendir.

Yüz ile ilgili estetik operasyonlar kalıcı çözümleri getirmektedir. Ancak birçok kişi ve doktorları öncelikle ameliyatsız yöntemlerle çözüm bulma yoluna gitmektedirler. Ameliyatsız yüz germe işlemleri ile ilgili olarak son dönemlerde farklı teknikler ortaya çıkmıştır. Birçok ameliyatsız yüz germe yöntemi mevcuttur. Doktor yöntemlerin hasta için artı ve eksilerini değerlendirecek ve hastaya anlatacaktır.

Organik İplerle Ameliyatsız Yüz Germe ve Boyun Germe

Organik iplerle ameliyatsız yüz germe operasyonunda eriyen cerrahi ipler kullanılmaktadır. İpler uygulanacak bölgeye göre seçilip uzunluklarına göre kullanılırlar. Yan etkisiz, güvenli cerrahi sütür materyali olan polidiaksanon (PDO) iplikler aracılığıyla cilt kaldırılır, gerilir ve kırışıklıklar giderilir. Organik iplerle germe operasyonları sadece yüz için değil, vücudun diğer bölgelerinde özellikle kol ve bacaklarda oluşan sarkmalar için de kullanılabilemektedir.

Organik iplerin özellikleri nelerdir?

Organik ipler sıkılaştırma, gerginleştirme, sıkılaştırma özellikleri ile vücuttaki sarkmalara karşı etkili olmaktadırlar. Bu ipler kalp cerahisinde genel cerrahide vb. tüm operasyonlarda kullanılabilen vücuda adapte olmasında sorun olmayan ve alerjik özellikler barındırmayan iplerdir. 90 gün içerisinde eriyen ve yok olan bu ipler bu süreçte kolajen ve elastin sentezini tetikleyerek cildi yapıştırma ve sıkılaştırma işlevin ile de iyileşme sürecinde rol oynarlar. Organik iplerin bu özelliği cilde ve vücuda dışardan bir madde girmesini engellediği için kişinin kendi kolajen ve elastinininden doğal yollardan faydalanmasına destek olmaktadır.

Organik İpler Ciltte Nereye Yerleştirilir?

Cilt dokusu ve yağ dokusu olması sebebi ile cildin alt tabakalarına yerleştirilmektedir. Yüzeyde yerleştirilmediği için ipliklerin çizgi şeklinde görülmesi de engellenmiş olur. Cildin alt katmanlarında enjekte edilen ipler cilt üzerinde bir kabarma ya da benzer bir soruna da sebep olmamış olurlar.

İpler tüm yüz yapısı göz önüne alınarak çeşit, adet ve uzunluklarına göre bir planlama dahilinde cilt altına yerleştirilir. Tekniğin başarısı için bir ağ örer gibi hareket edilmesi ve ilerleyen süreçte cildin ne kadar kalkacağını ve sakmaların ne oranda engelleneceğinin analizi ile askılama işlemi yapılması gerekir.

İşlem sırasında bir avantaj hastanın değişimi anlık görebilmesi ve müdahale edilmesini istediği noktaları belirtebilmesidir. Kontroller sırasında da aynı şekilde rötuş yapılabilir.

Organik İplerle Yüz Germe Ne Zaman Yapılabilir?

Uygulama yılın her mevsiminde yapılabilmektedir. Uygulama sonrasında güneş, bronzlaşma, spor vb. Kısıtlamalar bulunmamaktadır.

İşlem dolgu, PRP, hyaluronik asit enjeksiyonu gibi diğer yöntemlerle kombine edilebilmektedir. Böylece diğer tedavi yöntemlerine engel olmamakta aksine birlikte kullanılarak daha iyi sonuçlar verebilmektedir.

İşlem lokal anestezi ya da topikal anestezi ile uygulanır. Yüz için yaklaşık 30-60 dk.lık bir sürede burun kaldırmak, kırışıklıkları açmak, sarkmaları düzeltmek mümkün olabilir.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.