High-Def Vaser (Sixpack)
Ücretsiz Muayene İçin
Formu Doldurun!

HIGH-DEF VASER (SIXPACK)

VASER, ses dalgalarıyla çalışan ve klasik yağ alma uygulamalarına alternatif bir teknolojidir. Sadece yağ dokusuna olan etkisiyle etrafındaki dokulara zarar vermediğinden iyileşme süreci klasik yönteme göre kısadır. Bu iyileşme sürecini daha az morluk ve şişlik ile daha çabuk atlatmanızı sağlar. VASER aynı zamanda detaylı yağ dokusu şekillendirmesine de olanak sağlar. Bu sayede daha detaylı vücut hatlarına sahip olabilirsiniz. İnce vücut detaylarını ortaya çıkaran bu yüksek çözünürlüklü liposuction tekniği ise High-Def Vaser tekniği olarak adlandırılır.

High-Def VASER uygulaması, vücudun anatomik detaylarını ortaya çıkartarak, erkeklerde kaslı, kadınlarda ise zayıf ve kadınsı hatlar oluşturur. Bu yönüyle klasik bir liposuctiondan çok daha fazlasını sunan bir yöntemdir ve hem kadın hem erkeklerde atletik bir vücut elde edilir. İyi bir anatomi bilgisi ile insan vücudunda oluşturulan ışıklar ve gölgeler sayesinde, kaslı görünüme sahip bir erkek vücudu ile yumuşak kıvrımlara sahip kadınsı bir vücut oluşturmak mümkündür. High-Def VASER uygulaması belli bölgelerde normal yönteme göre çok daha belirgin bir derinlik ve incelik sağlayarak, erkeklerde karın, göğüs ve omuz kaslarının, kadınlarda ise meme ve popo dolgunluğunun çok daha belirdin bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar.

Erkeklerde daha atletik bir görünüm için özellikle omuz, kol ve göğüs bölgesi kaslarında daha çok belirginlik elde etmek istenir. Bu nedenle işlem sırasında elde edilen yağlar, bu bölgelere enjekte ederek daha kaslı bir görünüm elde edilir. Kadınlarda ise vücut hatlarında daha belirgin ve etkileyici bir geçiş ve oran sağlamak amacıyla elde edilen yağlar pop bölgesine enjekte edilebilir. Böylece daha dolgun ve çıkıntılı bir popo elde edilir.

Bu uygulama, sıklıkla six-pack ya da baklava (estetiği) ameliyatı olarak da adlandırılıyor. Hedef, iyi geliştirilmiş kaslı görüntüye sahip erkeksi bir vücut ve fazla yağların bulunmadığı zayıf ve fit bir görüntü elde etmektir. Özellikle spor yapmasına rağmen vücut kaslarını belirgin şekilde ortaya çıkartamayan erkekler için ideal olan bu yöntemle, kol ve omuz bölgesindeki kasların detaylı hatları ortaya çıkartılabilir. Normal bir yağ alma prosedürü ile ulaşılması zor deri inceliği sağlayarak karın bölgesindeki six-pack ve baklava dilimi görüntüsünü belirginleştirilir. Bel bölgesi inceltilir ve bel kasları ortaya çıkartılır. Özellikle omuz ve göğüs kası bölgelerine yapılacak enjeksiyonlar ile kaslı bir görüntü oluşturulur. Uygulama yapıldıktan sonra spora devam etmeniz kaslarınızın daha da belirgin olmasını sağlar. Sporu bırakırsanız kasların belirginliği azalır fakat kaslı görüntü hiçbir zaman tamamen kaybolmaz. Aşırı kilo alımları olmadığı sürece uygulamanın sonuçları görülmeye devam eder.

Operasyon Süreci

Operasyon lokal anestezi altında yapılabilirse de tercih genel anesteziden yanadır. İzli bir operasyon değildir. Kıvrım içlerinde kalacak şekilde 4-5mm’lik birkaç adet giriş noktasından tüm uygulama yapılır. Operasyon ve hastanede kalış süreci uygulamanın yapıldığı alanlara göre değişiklik gösterir. Uygulamadan sonra 4-6 hafta süreyle özel bir korse kullanmak gerekir. Genellikle bir hafta içesinde günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz. Üç hafta sonrasında hafif, altı hafta sonrasında aktif tüm spor aktivitelerine başlayabilirsiniz.

Bu Yöntem Kimler İçin Uygundur?

Bu işlem için en ideal kişiler düzenli spor yapmasına ve diyetine uymasına rağmen, vücudun belli bölgelerindeki fazlalıklardan kurtulamayan, mevcut kaslarını belirgin hale getiremeyen, vücut kitle indeksi 30’un altında olan, cildinde ciddi bir gevşekliği bulunmayan, genellikle genç ve orta yaş grubu kişilerdir. High-Def VASER ve alternatif yöntemlere yönelik bir aday olup olmadığınız konusunda uzman doktorumuzdan bilgi alabilirsiniz.

Esteworld Call Center
SİZİ ARAYALIM!
Esteworld Call Center
BİZİ ARAYIN!