Besin Duyarlılık Testi
Ücretsiz Muayene İçin
Formu Doldurun!

BESİN DUYARLILIK TESTİ

Bağışıklık sistemi; bazı durumlarda sağlıkla ilgili problemlere yol açabilir. Gıda maddelerinin bağışıklık sistemi üzerinde bazı durumlarda ciddi yan etkileri olduğu bilinmektedir. Bu yan etkileri iki grupta toplamak mümkündür. Bunlar; besin alerjisi ile besin intoleransıdır.

Vücudumuzun intolerans gösterdiği besin maddesi bağışıklık sistemimiz üzerinde sürekli etki yaratır. Kronik hastalıklara dönüşebilen bu durum önce basit güçsüzlük halsizlik gibi hallerle ortaya çıkar.

Besin İnteleorans Testi Kimlere Tavsiye Edilir?

  • Diyet yapılmasına rağmen kilo veremeyenler,
  • Migren, baş ağrısı yaşayan kişiler,
  • Akne, cilt problemleri örn; sivilceler, kaşıntı, nörodermatit, kronik egzama,
  • Sedef hastalığı,
  • Depresyon,
  • Uyku bozuklukları, uyku apnesi ve kronik yorgunluk,
  • Romatizmal hastalıklar,
  • Astım, solunum yolu hastalıkları, kronik farenjit, sürekli nezle ve sık grip olma,
  • Obezite problemi olan çocuklarda gıda antijenlerine karşı üretilen lgG antikoru düzeyleri, normal kilolu çocuklara oranla önemli ölçüde yükselmiştir. Migrenli hasta grubunda foodtest sonucuna uygun diyet uygulandığında hiçbir ilaç gereksinimi olmadan migren ağrıları kontrol altına alınabilindiği saptanmıştır.

Otistik çocuklarda bağırsak problemlerinin önüne geçilmesi için, besin intolerans testi yapılması önerilmektedir. Biliyoruz ki, test sonuçlarına göre belirlenen diyet modifikasyonları tedavide etkilidir. Düşük derecede ancak sistematik olarak gelişen infalamasyonun (iltihap) tip II diyabet ve ateroskleroz gibi hastalıklarda bu hastalıkların sonucu olarak ortaya çıktığı düşünülüyordu. Şimdi ise bu hastalıkların temel nedenlerinden biri olarak besin intoleransı sonrasında gelişen infalamasyon teşhis edilmeye çalışılmaktadır.

Besin Duyarlılık Testi

FOODTEST Nasıl Yapılmaktadır?

Parmağınızın ucundan alınacak birkaç damla kan örneği uygulama için yeterlidir. Besin intoleransınız olduğunu belirlerseniz, probleme sebep olan besini diyetinizden çıkarmak, birkaç gün içinde kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Son derece yüksek duyarlılığa sahip olan bu yöntemle, 200’den fazla besin maddesine karşı oluşabilecek intolerans, 5 mikrolitre kan örneği (tam kan, plazma, serum) alınarak saptanabilmektedir. Testi uyguladıktan sonra, günlük yaşantınızı değiştiren birçok sağlık sorununun sebebi olan besinleri öğrenebilirsiniz. Bunları diyetinizden çıkarmanızla birlikte, daha sağlıklı ve formda bir hayat sizi bekler.

Esteworld Call Center
SİZİ ARAYALIM!
Esteworld Call Center
BİZİ ARAYIN!