Bacak Germe
Ücretsiz Muayene İçin
Formu Doldurun!

BACAK GERME

Bacak Germe

Bacaklar yaşlanma ile birlikte deri elastikiyetinin kaybı, yağ dokusunun azalması gibi fiziksel değişikliklere uğrarlar. Sık kilo alıp verme, fazla miktarda kilo verme gibi nedenler ve yerçekiminin etkisi ile gevşeme ve sarkma gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu durum terleme ve pişik gibi başka sorunlara da sebep olur.

Bazı durumlarda bacak germe ameliyatı liposuction ile birlikte planlanır. Bacak bölgesindeki dokular henüz diriliğini kaybetmemişse, liposuction (yağ alma) ile bu sorun çözülebilir. Yaş ilerlediyse ve gevşemeler mevcut ise bu doğru tercih olmaz. Fazla yağlar bu durumda, deri ile beraber alınarak cilt eski gerginliğine kavuşur. Operasyon esnasında kasık çizgisi baz alınarak iç bacak bölgesine doğru fazla olan yağ miktarı deri ile çıkartılır. Kasık çizgisinin kullanılmasının sebebi de, ameliyat sonrasında dikiş izinin kasık çizgisinin içinde kalması. Bazı hastalarda bu operasyon esnasında liposuction işlemini de kombine ederek, daha etkili bir sonuç sağlamak mümkün.

Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık 2 saat süren bir işlemdir. Bir gün hastanede kaldıktan sonra hasta taburcu edilebilir. Şişlik ve morarma oluşabilir, bu 1 hafta içerisinde geçecektir. Bacak germe operasyonundan 2-3 gün sonra banyo yapılabilir. İyileşme süreci kişiye göre değişebilir, ancak hasta 7-10 gün içinde tam olarak sağlığına kavuşur, normal hayatına dönebilir.

Esteworld Call Center
SİZİ ARAYALIM!
Esteworld Call Center
BİZİ ARAYIN!