Prof. Dr. Murat Topalan
Anasayfa Tıbbi Kadromuz Prof. Dr. Murat Topalan
Ücretsiz Muayene İçin
Formu Doldurun!
Prof. Dr. Murat Topalan
Hastane
Etiler Plastik Cerrahi Hastanesi
Altunizade Plastik Cerrahi Kompleksi

Eğitim Bilgileri

1979 – 1983 İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

1975 – 1982 Fenerbahçe Lisesi

İş Deneyimi

2012 - TPRECD YK üyesi - Basın ve Medyadan Sorumlu Üye

2010 - 2012 TPRECD Yönetim Kurulu Üyesi – Basın ve Medyadan sorumlu üye

2008 - 2010 Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Yönetim Kurulu Üyesi : Medya grup ve alt ekstremite çalışma gurupları başkanı.

2007 - 2008 Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Dernek Başkanı oldu, tüm yönetim kurullarında yer aldı. Halen, Türk Rekonstrüktif Cerrahi Derneği , Baskanlar Kurulu Üyesi

2006 - İstanbul Tıp Fakültesi , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı içinde , El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı oldu

2005 - Profesörlük kadrosuna atandı

2000 - 2001 University of Hong Kong, Queen Mary Hospital, SAR, Hong Kong, China (Director Prof. S.P Chow, M.D. ) da Clinicaland Research Fellow olarak çalıştı. Çok sayıda araştırma projesi vererek, sonuçlandırdı. Tüm klinik çalışmalar, toplantılar ve ameliyatlara aktif olarak katıldı. Cok sayida konferans verdi.

2003 - Almanya'da Estetik Plastik Cerrahi kliniklerinde calisti

2000 - University of California (UCLA) , Department of Cranio- maxillo-facialSurgery, Los Angeles, USA da (Director Harry J Kawamoto, M.D. ) visitingfellow olarak çalışmalarda bulundu.

1999 - İÜ İstanbul Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında Doçentlik Kadrosuna atandı.

1998 - Houston –TX da St. Joseph Hospital , Department of Plastic and Reconstructive Surgery (Director: Benjamin Cohen, M.D.) visiting staff olarak bulundu. “Diabetic Foot Reconstruction” ile ilgili bir konferans verdi. Aynı dönemde St Joseph Hospital Microsurgical Research Center'de ziyaretlerde bulundu (Director: AmadoRuiz-Razura , M.D)

1992 - 'Sepsisinmikrovasküleranastomoz açıklığına etkisi: Deneysel Çalışma' başlıklı bir deneysel mikrocerrahi çalışması tezini vererekEstetik, Plastik ve Rekonstüktif Cerrahi Uzmanı oldu.

1986 -1992 yılları arasında İstanbul Universitesi, Istanbul Tıp Fakultesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında asistan eğitimi sırasında tüm klinik çalışmalar, deneysel araştırmalar içinde yer aldı. Özellikle tüm dünyada gelişmekte olan Rekonstruktifmikrocerrahi, flep cerrahisi (freeflaps) el ve ekstremite cerrahisi ve estetik cerrahideki gelişmelere ilgi duydu. Bir deneysel araştırma projesini yapmak üzere Prof Bernard Mc C O’Brien tarafından Melbourne- Austuralia ya davet edildi, ancak gidemedi ve yetiştiği klinikte El Cerrahisi Bilim Dalı nın kuruluşunda yer alarak, Uzman olarak çalışmaya başladı.

1985 - 1986 Pratisyen Doktor - SSK İzmir ve SSK Gebze Hastanesi

1983 - 1985 Askeri Doktor - Artvin

1982 - 1983 Pratisyen Doktor - SSK İzmir ve SSK Gebze Hastanesi

1979 - 1983 İstanbul Admiral Bristol Amerikan Hastanesi Periferik Damar Cerrahisi (Prof. Alaattin Vardar)

Mesleki Üyelikler

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (Başkanlar Kurulu Üyesi)

2008 - 2010 Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (Yönetim Kurulu Üyesi)

Medya Grup ve Alt Ekstremite Çalışma Grubları Başkanı

2010 - 2012 TPRECD Yönetim Kurulu Üyesi - Basın ve Medyadan Sorumlu Üye

2012 - Halen TPRECD Yönetim Kurulu Üyesi

Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Yara Derneği

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği

Türk Ortopedi ve Travmatolojisi derneği

IPRAS

ESPRAS

ESRM

EFSSH

American Society of Aesthetic Plastic Surgery - International Candidate

American Society for Reconstructive Microurgery (yeni)

World Society for Reconstructive Microsurgery (yeni)

Arjantin Tabipler Odası

ISL (International Society of Lymphology)

Hakkında / Diğer

Eğitimcilik

Eğiticilerin Eğitimi Sertifikası vardır.

Doçentlik imtihan Jüri üyeliği – Uzmanlık Jüri Üyeliği (çok sayıda)

Adli konularda bilirkişilik (çok sayıda)

5. sınıf tıp talebelerine (Intern) her eğitim döneminde 14 saat ders anlatımı:

HandInfectionsandtumors

ReconstructiveMicrosurgery

İstanbul Tıp fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Cerrahi Anabilim dalı Professör Öğretim Üyesi olarak tüm bilimsel aktiviteler, klinik, poliklinik çalışmalar , multidisipliner toplantılara aktif katılım , Özellikle RekonstrüktifMikrocerrahi ameliyatların sorumlusu, uygulayıcısı ve eğitmeni.

İstanbul Tıp Fakültesi Kronik Yara Konseyi Kurucusu (Chronicwoundcouncil)

Araştırma projeleri ve Tez yürütücüsü

TPRECD Asistan Okulu Eğiticisi

Temel Mikrocerrahi Kursları Sorumlusu ve Eğiticisi

Uluslararası Kimlik

Prof Murat Topalan, Rekonstrüktif Mikrocerrahi konusunda, American Society for Reconstructi ve Microcerrahi toplantılarında, European Societies for Reconstructive Microcerrahi Toplantılarında, World Society for Reconstructive Microsurgery toplantılarinda davetli olarak katilmistir. American-Bresilian ortak estetik cerrahi toplantilarinda yer almistir.

Romanian Journal of Reconstructive Microsurgery’in International Editorial Board üyesidir.

Turkish Society for Reconstructive Microsurgery derneğinin başkanlığını yapmıştır.

Türkiyede “Temel Mikrocerrahi Kursları” düzenlenmesine öncü olnuş, Avrupa Federasyonunda eğitim programı ve sertifika alınımını standardizasyon çalışmalarına başlamıştır. Yılda iki defa düzenlenen kursların başkanlığını ve eğimcilik görevini üstlenmiştir.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi içinde özellikle alt ekstremite rekonstrüksiyonu ve head and neck reconstruction, burned face reconstruction konularında çok sayıda ciddi çalışmaları vardır.

Lower Extremity konusunda Bir International Kitapta Chapter yazmıştır.

Burnedface konusunda , facialtransplantationaalternative cerrahi girişimler tanımlamış, hemifacial, total facial ve facialaestheticunitreconstruction konularında çok sayıda konferans ve sunumlar yapmıştır. Yüz transplantasyonu ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Romanya, Amerikan, Hindistan, Japonya, Almanya ve diğer ülkelerin Estetik Plastik Cerrahi Dernekleri, RekonstruktifMikrocerrahi Derneklerinin düzenlediği , kurs, kongre, toplantı, seminer ve diğer bilimsel toplantılara eğitimci olarak katilmistir.

SCI Index te yer alan çok sayıda uluslararası ve ulusal deneysel araştırma, klinik araştıma ve olgu sunumu içeren yayınları vardır. Ayrıca 200 e yakın Uluslararası ve ulusal kongrelerde sunu, panelist, konferans, panel yöneticiliği vardır. Ayrıca, Ulusal ve Uluslararası katılımlı bir çok kongre ve sempozyum un başkanlığını, bilimsel kurul üyeliğini yapmıştır. Yayınları çok sayıda kaynak gösterilmiştir.

Doğum Tarihi, Yeri

1958, İzmit

Esteworld Call Center
SİZİ ARAYALIM!
Esteworld Call Center
BİZİ ARAYIN!